Hayat Finans Mobil

Türkiye'nin İlk Dijital Bankası

Galip KARAGÖZ

Genel Müdür

1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden onur derecesiyle mezun olan Galip Karagöz, aynı yıl teknoloji start-up şirketi olarak hayata geçirilen Bima-Escort Software’de teknoloji operasyonlarından sorumlu ortak olarak görev almıştır. 1999-2005 yılları arasında EGS Bank’a ait teknoloji şirketi olan Globis’te, Yatırım Bankacılığı, Tüketici Finansmanı, Ticaret Odası ve Ticaret Sicili Uygulamalarından oluşan bir portföyü yönetmiştir. 2005-2011 yılları arasında Türkiye’nin en köklü kamu bankalarından Ziraat Finans Grubuna bağlı Ziraat Teknoloji şirketinde Uygulama Geliştirme Direktörü olarak aktif rol almış, 2009 yılında finans sektöründeki ilk ve en büyük çevik dönüşüm çalışmasında liderlik görevini üstlenmiştir. 2012-2016 yılları arasında Merkezi Kayıt Kuruluşu’nda Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak üst düzey pozisyonlarda bulunmuştur. Galip Karagöz aynı yıllarda Takasbank’ın CIO’su olarak bankanın Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 2016-2017 yılları arasında e-ticaret platformu Hepsiburada’da BT Grup Direktörü, 2017-2018 yılları arasına Londra merkezli teknoloji danışmanlık şirketi Ezgetech Technology’nin CEO’su, 2018-2019 yılları arasında dünya çapında 20’den fazla ülkede faaliyet gösteren Santander Corporate&Investment Banking’in Londra ofisinde BT Danışmanlığı ve Çözüm Mimarı, Eylül 2019’da ise Osmanlı Yatırım Menkul Değerler’in Yönetim Kurulu Üyesi ve BT Danışmanı olarak görev almıştır. 

12 Aralık 2023 tarihinden itibaren Hayat Finans Katılım Bankası Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Karagöz, iyi derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

Özer BARAN

Genel Müdür Yardımcısı

1999 Yılında Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Özer Baran, 2007 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Finans Ekonomisi Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı. Kariyerine Bankacılık sektöründe başlayan Baran, 1999-2007 yılları arasında T.İş Bankası A.Ş’de müfettiş olarak çalıştı. 2007-2009 yıllarında HSBC Bank A.Ş.’de Kurumsal Krediler Müdür Yardımcısı, 2009-2010 yıllarında Eurobank Tekfen A.Ş. Risk Yönetimi Müdürü, 2010-2020 yıllarında Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.’de Risk Yönetimi ve Krediler Gruplarında Risk Yönetim Başkanlığı ve Krediler Genel Müdür Yardımcılığı olmak üzere farklı görevlerde rol aldı ve 2021-2022 yıllarında Pasha Yatırım Bankası A.Ş.’de Krediler ve Bilgi Sistemlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

2022 yılı Ağustos ayından itibaren Hayat Finans Katılım Bankası A.Ş.’de Krediler ve Operasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevinde bulunuyor.

Çetin Yalçın GÜLEÇ

Genel Müdür Yardımcısı

2005 yılında Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Çetin Yalçın Güleç, meslek yaşamına Ege Üniversitesi'nde yazılım uzmanı olarak başlamıştır. 2009-2022 yılları arasında Softtech AŞ'de Veri Analitiği alanında sırasıyla Yazılım Mühendisi, Çözüm Mimarı, Müdür ve Direktör olarak görev aldı. Hayat Finans Katılım Bankasının kuruluş faaliyetlerinde görev alan Çetin Yalçın Güleç halen Teknoloji ve Bankacılık Servislerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Mehmet Necati ÖZDENİZ

Genel Müdür Yardımcısı

1975 yılında Çanakkale’de doğan Mehmet Necati Özdeniz, 1998 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde öğrenci olduğu dönemde, İstatistik Asistanlığı görevinde bulunmuştur.1999 yılından bu yana profesyonel olarak çalışma hayatında olan Özdeniz, aralarında Oyak Bank (İNG), Dışbank (Fortis-TEB), Türk Ekonomi Bankası, Aktif Bank Yatırım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, CarrefourSA gibi Türkiye’nin önde gelen kurumlarında üst düzey görevlerde bulunmuştur. Özdeniz, 2008-2012 yılları arasında Aktif Yatırım Bankası’nda CRM & Segment Yönetimi Bölüm Müdürü, 2012-2013 yılları arasında Türk Ekonomi Bankası CRM & Kampanya Müdürü, 2013-2015 yılları arasında Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş’de Veri Yönetimi ve CRM Grup Müdürü, 2015-2017 yılları arasında CarrefourSA’da Pazarlama, Kurumsal İletişim ve Müşteri Sadakat Programlarından sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak görev almıştır.

2017-2022 yılları arasında, Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş’de Perakende Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevinde bulunan Özdeniz, Hayat Finans Katılım Bankası’na Kasım 2022 tarihinde Genel Müdür Danışmanı olarak göreve başlamıştır. 

Mehmet Necati Özdeniz, Eylül 2023 tarihinden bu yana Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 3 Haziran 2024 tarihinden itibaren Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı görev ve sorumluluklarına ek olarak Tüzel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Vekili olarak da görevini sürdürmektedir. 2023 yılında Özyeğin Üniversitesi Executive MBA bölümünü bitiren Mehmet Necati Özdeniz, evli olup 3 çocuk babasıdır.

Seçkin YENİEL

Genel Müdür Yardımcısı

2007 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olan Seçkin Yeniel, aynı yıl Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) İzmir Projesinde Proje Asistanı olarak kariyerine başlamıştır. 2009 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizci İktisat yüksek lisans programını, 2010 yılında da Lund University Ekonomi Tarihini bitirmiştir. 2011-2014 yılları arasında Alternatif Bank’ta İç Denetçi olarak görev almış, şube denetimleri, bankacılık süreç denetimleri ve araştırma çalışmalarında aktif rol üstlenmiştir. 2014-2019 yılları arasında Deloitte İstanbul’da Kıdemli Danışman ve Risk Danışmanlığı Müdürü olmak üzere farklı görevlerde bulunan Yeniel, 2019-2022 yılları arasında ise SoftTech şirketinde Proje Yönetimi ve Analiz Bölüm Müdürlüğünün yanı sıra Ürün Yöneticisi olarak da görev yapmıştır. 

2022 yılından bu yana Hayat Finans’ta İnovasyon ve Ürün Geliştirme Direktörü olarak kariyerine devam eden Yeniel, Aralık 2023 tarihinden itibaren Tüzel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Seçkin Yeniel, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

HAYAT’lı Olmanın
Tam Zamanı!

{0} numaralı hattınıza güvenlik için doğrulama kodu gönderilmiştir.
Lütfen gönderilen doğrulama kodunu saniye içinde giriniz.