Hayat Finans Mobil

Türkiye'nin İlk Dijital Bankası

İşim İçin HAYAT'lı Olmanın Tam Zamanı!

Hayat Finans ailesine katılarak dijital bankacılığın avantajlarından dilediğiniz yerde yararlanabilirsiniz.

Ticari Hesap Açma Sıkça Sorulan Sorular
HAYAT'lı Olmanın Tam Zamanı!

Ticari Hesap Açma

Sadece 4 adımda Hayat'lı Olun! Dilediğiniz yerden ticari banka hesabı açabilir, işletmeler için sunduğumuz avantajlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Ticari Hesap Nedir?

Ticari hesap, işletmelerin tüm bankacılık işlemlerini yürütmek için açması gereken hesap türüdür. 

Kurumsal hesap açma şirketlere; gelen ödemelerini takip etme, finansman fırsatlarından yararlanma gibi pek çok avantaj sağlar. 

Ticari Hesap Nasıl Açılır?

Hayat Finans'la ticari hesap açmak çok kolay! 

Şirketiniz için bankaya gitmeden ticari hesap açmak istiyorsanız şubesiz bankacılık hizmetimizle tüm işlemleri bulunduğunuz yerden kolayca yürütebilirsiniz. İnternetten ticari hesap açmak için Hayat Finans Mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

Hayat Finans Mobil uygulamamızı akıllı telefonunuza indirdikten sonra şirket türünüzü seçebilir, ardından birkaç adımda online ticari hesap açma işlemlerinizi hızlıca tamamlayabilirsiniz.

Anonim/Limited Şirket

Hesabı Nasıl Açılır?

 • Anonim/Limited şirket hesabı açmak için şirket türünüzü seçerek sırası ile aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Hayat'lı Olmak için ilk aşamada ilgili alanlara T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, cep telefonu numarası ve e-postadan oluşan kişisel bilgilerinizle vergi kimlik numaranızı ve firma e-posta adresinizi girin. Cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu da yazdıktan sonra ikinci aşamaya geçebilirsiniz.
 • İkinci adımda kendinizi ve firmanızı tanıtmanızı talep ediyoruz. Ciro bilgileri gibi şirketinizle ilgili gerekli bilgileri doldurun. Ardından sizden istenilen gerekli olan Ticaret Sicil Gazetesi, İmza sirküleri, Vergi levhası belgelerini yüklemelisiniz. Bu aşamaya geldiğinizde yeni T.C. kimlik kartınızı yanınızda bulundurmanız önemli. 
 • Çok ortaklı veya müşterek (birden fazla) imza yetkilisi var ise onların da “Firma Yetkili Eşleştirme” adımından süreçlerinizi tamamlamanız gerekir.
 • Üçüncü adımda ise Hayat Finans yetkilisiyle görüntülü görüşme yaparak kimlik doğrulama işlemini tamamlamanızı sağlıyoruz.
 • Son aşamada ticari hesabınıza giriş şifrenizi belirledikten sonra Hayat Finans Dünyası'nın sizi ve şirketinizi bekleyen avantajlarıyla tanışmaya hazırsınız.

Şahıs Firması

Hesabı Nasıl Açılır?

Şahıs şirketinizin dijital işim hesabını oluşturmak için yapmanız gerekenler ise şöyle:

 • Şirket türünü şahıs firması olarak seçtikten sonra T.C. kimlik numaranızı, doğum tarihinizi, cep telefonu numaranızı ve e-posta bilgilerinizi girin. Cep telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu ekrandaki ilgili alana yazarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz.
 • Sizi ve firmanızı tanımak için doldurmanızı istediğimiz alanları doldurun. Bu adımda yeni T.C. kimlik kartınızı yanınızda bulundurmanız önemli.
 • Şahıs firması hesabı açmak için gerekli belgeler olan ‘‘Vergi levhası ve Oda kayıt belgesi/kurum sicil belgelerinizi’’ yükledikten sonra kimlik doğrulama işlemlerinizi tamamlamak için Hayat Finans yetkilisi ile görüntülü görüşmenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Tüm adımları eksiksiz ve doğru şekilde geçtikten sonra şahıs firmanızın ticari hesabına giriş için şifrenizi oluşturabilirsiniz. 

Sadece 4 adımı tamamlayarak ticari hesap avantajlarından faydalanmaya başlayabilirsiniz!

Ticari Hesap Açmak İçin

Gerekli Belgeler Nelerdir?

Şirketinize banka hesabı açmak için gerekli belgeler;

A.Ş. ve LTD. Şirketler için:

 • Yeni T.C. kimlik kartı,
 • Kuruluş bilgisini gösteren Ticaret Sicil Gazetesi,
 • Güncel, firmayı temsilen yetkili kişileri ve ortaklık bilgisini gösteren Ticaret Sicil Gazetesi veya Şirket İç Yönergesi,
 • İmza sirküleri,
 • Vergi levhası.

Şahıs Şirketleri için:

 • Vergi levhası,
 • Oda kayıt belgesi/ kurum sicil belgesi.

Görüntülü Görüşme ile Dilediğiniz Yerden
Anında Hayat Finans’lı Olun

Hayat Finans
Mobil Uygulamasını Yükleyin

App Store, Google Play veya App Gallery’den
Hayat Finans Mobil Uygulamasını yükleyerek,
“Müşteri Ol” seçeneğini tıklayın.

    

Kimliğinizi
Tanıtın

Kayıt için yenilenmiş T.C. kimlik kartınızı mutlaka yanınızda bulundurun.

 • Telefonunuzu yatay şekilde tutarak kimliğinizin ön ve arka yüzünün fotoğraflarını çekin.
 • Kimlik doğrulama işlemini gerçekleştirmek için telefonunuzun NFC(Yakın Alan İletişimi) özelliğini kullanmanız gerekir. Bu adım için kimliğinizin çipli kısmını telefonunuzun kamerasına tutmanız yeterlidir.
 • Son adımda telefonunuzun ön kamerasından yararlanarak yüz tanıma işlemini gerçekleştirin.

Bilgilerinizi
Girin

Size özel hizmet sunmak için bilgilerinize ihtiyaç duyuyoruz. Hayat Finans Mobil Uygulamasında karşınıza çıkan Müşteri Bilgi Formu'nu eksiksiz bir şekilde ve doğru bilgilerle doldurduğunuzdan emin olun.

Uzmanımızla Görüntülü
Görüşün

Hem sizi yakından tanımak hem kimlik bilgilerinizi teyit etmek için uzmanlarımızla görüntülü görüşme gerçekleştirmeniz gerekiyor. Görüntülü görüşme için aydınlık ve sessiz bir ortamı tercih etmelisiniz. Görüşmeye başlamadan önce internet bağlantınızı kontrol etmeyi unutmayın.

Şifrenizi Belirleyin

Şifrenizi belirledikten sonra Hayat Finans dünyasında sizi bekleyen avantajlarla tanışabilirsiniz. Aramıza hoş geldiniz!

Hayat Finans yetkililerimizle görüntülü görüşme yaparken yeni T.C. kimlik kartınızın yanınızda olması gerekir. Pasaport ya da ehliyet, yeni T.C. kimlik kartı yerine geçmez.

Ticari banka hesabı; şahıs, anonim ve limited şirketler tarafından kullanılabilir.

Birden fazla ortağın olması, anonim ve limited şirketlerde banka hesabı açmak için bir engel oluşturmaz. Ayrıca müşterek yetkili kişiler aracılığıyla da işlem yapılması mümkündür.

Hayat Finans Mobil uygulamamız üzerinden para transferleri, işletme finansmanı gibi ihtiyaç duyduğunuz işlemleri yapabilir; tüm dijital ürün ve hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

İnternet bağlantısı problemini giderdikten sonra tekrar "Müşteri Ol" butonuna tıklayarak başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Evet, herhangi bir akıllı telefonla görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Size ait başka banka hesabınızdan, bankamız hesabına bankanızın izin verdiği minimum tutarda para transferi yaparak kolayca müşterimiz olabilirsiniz. Gerçekleştirdiğiniz para transferindeki tutar aynı gün hesabınıza para iade edilir.

Sadece Türkiye merkezli adreslerle başvuru yapabilirsiniz.

Ticari hesap açma için gerekli evrakların hepsini dijital olarak mobil uygulamamıza yüklemeniz yeterlidir.

Evet, tüm başvuru sürecini eksiksiz ve doğru şekilde tamamladıktan sonra belirlediğiniz şifre ile Hayat Finans Mobil uygulamamıza giriş yaparak dilediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Görüşmenizi yeni T.C. kimlik kartınızın ve yüzünüzün kameradan net görünebilmesi için aydınlık bir ortamda yapmanız önerilir.

Evet, Hayat Finans Mobil uygulamamızı akıllı telefonunuza indirdikten sonra "Müşteri Ol" butonuna tıklayarak bireysel hesap yerine işletmenizin türünü seçerek hesap açabilirsiniz.

Hayat Finans ticari banka hesabı açma başvurunuz onaylandıktan sonra banka kartınız basılıp kurye aracılığıyla size teslim edilir. Banka kartınız fiziksel olarak ulaşana kadar Hayat Finans Mobil uygulamasında yer alan Dijital Kart bilgileri ile işlem yapabilir veya QR ile para çekme ve yatırma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Aşağıdaki QR kodu okutarak uygulamamızı telefonunuza hemen indirebilirsiniz!

 

HAYAT’lı Olmanın
Tam Zamanı!

{0} numaralı hattınıza güvenlik için doğrulama kodu gönderilmiştir.
Lütfen gönderilen doğrulama kodunu saniye içinde giriniz.